In Memory


 

Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2017
Charlie Benton (Class Of 1965)  
Lowell "Pete" Castleberry (Class Of 1960)  
Judith Cook (Goebel) (Class Of 1960)  
Jerry Minor (Class Of 1965)  
Jacqueline Parent (Class Of 1962)  
Larry Rhodes (Class Of 1958)  
Fran "Froggy" Roche (Olsen) (Class Of 1965)  
Patrick Savage (Class Of 1967)  
Donald Scellato (Class Of 1960)  
Wolfgang L. Thiers (Class Of 1959)  
Steve Trout (Class Of 1964)  

2016
Cynthia Bartlett (Hunter) (Class Of 1965)
Judy Clowes (Chaffee) (Class Of 1965)  
Thomas "Tod" DeVilbiss (Winebrenner) (Class Of 1959)
Mike Hardwick (Class Of 1959)  
Harold Hughes (Class Of 1954)  
Dan James (Class Of 1962)  
Joan Jorden (Imus) (Class Of 1962)  
Pat Lund (Cook) (Class Of 1966)  
Gary Pringle (Class Of 1957)  
Marilyn Snoddy (Class Of 1960)  

2015
Jerry Baber (Class Of 1958)
James Cross (Class Of 1962)  
Ron Davidson (Class Of 1956)  
Lee Harvey (Ketchum) (Class Of 1956)
Richard Knapp (Class Of 1959)
Sharon Moore (Byron) (Class Of 1965)  
Peter Pauli (Class Of 1966)  

2014
Jerry Corbitt (Class Of 1961)  
Janell Evans (Chester) (Class Of 1961)  
Brian Kelley (Class Of 1964)  
Walt Ligon (Class Of 1956)  
Chris Nance (Class Of 1959)  
Kathy Rhynard (O'Brien) (Class Of 1966)  
Robert (Skip) Schow (Class Of 1955)  
Charles "Rich" Thompson (Class Of 1959)  
Ina Tims (Class Of 1966)  
Richard Turner (Class Of 1968)  
Ted Varney (Class Of 1965)  

2013
Allison Blood (Thomson) (Class Of 1969)  
Glenn Goodman (Class Of 1966)  
David Maier (Class Of 1971)  
Francis Tom Pachler, Jr. (Class Of 1959)  
Lee Steel (Zahalka) (Class Of 1965)  

2012
Don Campbell (Class Of 1964)  
Victor Kelly Jr (Class Of 1961)  
Louis Sullenberger Jr (Class Of 1954)  
Sheri Winningham (Davidson) (Class Of 1962)  

2011
Jim Castleberry (Class Of 1962)  
Leonard Cooper (Class Of 1967)  
Jonelle Crawford (Warkaske) (Class Of 1964)  
John Davenport (Class Of 1960)  
Jeanne Early (Murphy) (Class Of 1954)  
David Gieseman (Class Of 1969)  
Gretchen Harwick (Croghan) (Class Of 1960)  
Nelson Head (Class Of 1953)
William Malone (Class Of 1963)  
Jack Mauldin (Class Of 1962)  
Rick Will (Class Of 1957)  

2010
Joanne Dunsmore (Arthur) (Class Of 1962)  
Jeannette May (Gatchel) (Class Of 1953)  
Roger Phelan (Class Of 1966)  
Richard Pink (Class Of 1965)  
Alton "Bud" Shipstead (Class Of 1965)  
Deanna Thomas (Oklepek) (Class Of 1960)  

2009
Joan Colwell (Stevenson) (Class Of 1963)  
Darlene Crawford (Brantley ) (Class Of 1967)  
Carolyn Dennison (Scholl) (Class Of 1959)  
Bruce Michael Edwards (Class Of 1967)  
Sue Gay (Askins ) (Class Of 1964)  
Bruce Holmberg (Class Of 1956)  
John Knapp (Class Of 1957)  
Carol Tomlinson (Keasey) (Class Of 1960)  
John A. "Jack" VanPelt (Class Of 1965)  

2008
Stan Baldwin (Class Of 1954)
Jerry Depew (Class Of 1958)  
Karen Kasnicki (Teemer) (Class Of 1967)  
John Mitchell "Mitch" Mannin (Class Of 1960)  
David Revis (Class Of 1966)
Steve Singer (Class Of 1962)  
Nicholas J. Wiltamuth (Class Of 1958)  

2007
Christine Albany (Class Of 1963)  
Stephen Deck (Class Of 1960)  
Bernard Ambrose Ferry (Class Of 1958)  
Mathilde Killian (Anderson) (Class Of 1957)  
Lynn Larrick (Henderson) (Class Of 1962)  
Thomas A. O'Neil, Jr. (Class Of 1957)  
Mark Royal Quinlan (Class Of 1966)  
Sue Adele Rotharmel (Class Of 1959)  
Walter E. Ulbricht (Class Of 1962)  
Leonard "Spider" White (Class Of 1960)  

2006
Edward L. "Larry" Daniels (Class Of 1964)  
David Nunenkamp (Class Of 1961)  
Louisa "Dee Dee" O'Meara (Heiberg) (Class Of 1960)  
Wendy Oswell (Twomey) (Class Of 1967)  

2005
George "Kip" Hoffman (Class Of 1964)  
Alice Lemmons (Midlam) (Class Of 1965)  
Ellen Whelchel (Brady) (Class Of 1963)  

2004
Jaymee Ferrell (Keith) (Class Of 1964)  
Susan Jackson (Whitehurst) (Class Of 1959)  
Dave Montgomery (Class Of 1964)  
John Lee Whelchel (Class Of 1963)  

2003
John Betzold (Class Of 1965)  
Janet Butler (Raatz) (Class Of 1956)  

2002
Burton Costello (Class Of 1966)  
Paul Rochette (Class Of 1959)  
Paula Sheppe (Class Of 1968)  
Pamela St. Clair (Rayburn-Wilson) (Class Of 1960)  

2001
Don Eisenhart (Class Of 1956)  
Robert Ploger (Class Of 1959)  

2000
Patricia Gay Michaelis (Class Of 1959)  
Larry Skonord (Class Of 1956)  

1999
Robert J. Kenney, Jr. (Class Of 1961)  
Kathryn Laursen (Class Of 1968)  
Larry D. "Pretty Boy" Phillips (Class Of 1962)  

1998
Kay Anderson (Waterbury) (Class Of 1957)  
Rod Martin (Class Of 1965)  

1997
Ingrid Eggers (Titus) (Class Of 1966)  
Michael V. Halley (Class Of 1957)  

1995
Michael Bearden (Class Of 1959)  
Joseph Kruzel (Class Of 1963)  

1994
David Gene Marcotte (Class Of 1960)  

1993
Clay D. Albright (Class Of 1963)  

1992
Robert LaCasse (Class Of 1968)  

1991
Linda Wallace (Riddle) (Class Of 1959)  

1990
Chuck Betts (Class Of 1965)  
Bryant Dougherty (Class Of 1969)  
Ruth Lipscomb (Class Of 1961)  

1989
David Routh (Class Of 1955)
Nancy Sayers (Class Of 1960)  

1987
G. Taylor "Chip" Ward (Class Of 1960)  

1985
Samuel Buckwalter (Class Of 1964)  
Susan Holterman (Hartman) (Class Of 1959)  

1984
Mark C. Fritz (Class Of 1963)  

1980
Richard Gamache (Class Of 1965)  

1977
Margy Gearhart (Class Of 1956)  
Steven Wildman (Class Of 1966)  
David Zar (Class Of 1961)  

1976
Michael McCuskey (Class Of 1964)  

1972
Sallyanne Castelluccio (Class Of 1960)  
John Michael Minor (Class Of 1966)  
Louis Richard Sert (Class Of 1963)  

1971
Mary Alliene Loveless (Class Of 1960)

1968
Joyce Grotowski (Adams) (Class Of 1959)  
Daniel Moore (Class Of 1963)  

1967
Mike Beauchamp (Class Of 1961)  
Linda Sue "Cookie" Bogan (Class Of 1965)  
Robin Cassell (Class Of 1960)  
John Seay (Class Of 1962)  

1965
Carol Schabacker (Class Of 1968)  

1959
Robert Edwards (Class Of 1955)  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Marsha Ayers (France) (Class Of 1961)  
Donald Behnsch (Class Of 1959)  
Bette Linda Berman (Class Of 1966)  
Michael T. Brown (Class Of 1962)  
Clay Byers (Class Of 1958)  
Sheila Carlisle (Parham) (Class Of 1964)  
Carmen Fay Checotah (Class Of 1960)  
John Clark (Class Of 1953)  
Sandra Davy (Davey) (Class Of 1962)  
Emma Jean Denitto (Raney) (Class Of 1957)  
Joanne Dukes (Class Of 1966)  
Edward B. Fill (Class Of 1962)  
Richard Floyd (Class Of 1966)  
Margaret Ann Gammell (Peak) (Class Of 1964)  
Dave Goodman (Class Of 1966)  
Anne Hampton (Denney) (Class Of 1954)
John "Ike" Isenhower (Class Of 1961)  
Mary Anne Jacobs (Class Of 1956)  
Patricia Gale Jones (Class Of 1957)  
Stephen Jones (Class Of 1965)  
Denis Knox (Class Of 1953)  
Stephen Krause (Class Of 1965)  
Raymond W. Lucia (Class Of 1964)  
Gail McBride (Smith) (Class Of 1959)  
Larry McDowell (Class Of 1962)  
Kathy McGiffin (Class Of 1963)  
James McKee (Class Of 1962)  
Kay McKelvey (Class Of 1966)  
Robert "Rusty" Millican (Class Of 1964)  
Robert A. Mills (Class Of 1966)  
Joanne Moore (Class Of 1967)  
Alice Neuendorf (Class Of 1955)
Thomas O'Donnell (Class Of 1967)  
Kathleen Olin (Walker) (Class Of 1965)  
John O'Mara III (Class Of 1957)  
Edward "Eddie" Ouellette (Class Of 1964)  
Patty Pachler (Medina) (Class Of 1957)  
Mary Frederika "Freddie" Pfeiffer (Class Of 1966)  
Hernice Smith (Class Of 1968)  
Larry Stewart (Class Of 1966)  
Darlene Stinson (Gray) (Class Of 1964)  
David Thomas (Class Of 1967)  
David Thurston (Class Of 1957)  
Christine Timmermans (Silan) (Class Of 1965)  
Patrick Walters (Class Of 1964)  
Mike White (Class Of 1967)  
Gwendolyn Wilder (Lee) (Class Of 1966)  
Joanne Wood (Class Of 1962)  
 
STAFF

2017
Diane Nichols (Sharkey)  

2014
Frank Thompson  

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.